CC Drmoul - report - výsledky - foto

22.07.2012 10:35

Máme za sebou další závod SteelPro - SHIVA KTM Cupu. Jel se v Drmoulu u Mariánských Lázní a zazávodit si přijelo 194 závodníků, na které čekala trať v bývalém vojenském prostoru.  Při přípravách trati byla trať celý týden "kropena" a předpovědi počasí na sobotu se měnili snad každé dvě hodiny. Věřil jsem tomu, že pršet nebude, protože nám na závody přeci nikdy neprší...  

První se na start postavili Pitbajkáři. Hlavně první kolo na "nakropené" trati bylo docela mazec a závodníci se trousili do cíle prvního kola docela dlouho. Nejrychlejší v závodě byl Miloš Hlava před Patrikem Sulanem a Jindrou Křížem. V této kategorii bych vyzdvihl výkon malého Jorouška Kalného, kterému je sedm let!!!    

Na Start druhého závodu Hobby se postavilo 110 závodníků. Na startu Edvojek byl menší karambol, který se stejně jako celý závod obešel kromě nějakých oděrek a naražení bez zranění. Ve druhém kole závodu se rozpršelo a závod začal mít úplně jiný rozměr. Někteří závodníci působili odevzdaně a vadli jako květiny bez vody. Takto dopadl i jediný tovární jezdec ve startovním poli pan Honďák. Tentokrát se musel koukat na záda svých největších soupeřů a po uplném vyčerpání a ráně do hlavy je prý vyděl dvakrát... Velice náročný závod vyhráli v E1  Radek Thurnvald, v E2 Michal Kubát a v E3 Jirka Kužel.     

Jako poslední se už bez deště na start postavili závodníci prestižní kategorie Sport a neméně prestižní Veteráni. Sporťáky vyhrál při neúčasti zraněného Patrika Lišky Radek Bezděk a Veterány po fatální chybě Milana Kotrče v časomíře Květoslav Sedláček.

Závody bych hodnotil jako velice povedené a chtěl bych poděkovat Mírovi Prančlovi a Karlovi Provazníkovi a celé jejich partě za perfektní spolupráci.

Závěrem bych chtěl některé jezdce poprosit, aby se nad sebou zamysleli. Cross country je nebezpečný sport, který i pojišťovny mají v kolonce "extrémní". Proto je třeba i při tomto sportu dodržovat nějaká pravidla. S čím mají někteří závodníci odvahu přijít k přejímce je až zarážející. To že jsou tací, kteří přijdou na přejímku s motorkou od bahna tak špinavou, že nejde poznat co je to za značku bych snad ještě přehlédl, ale ulomené páčky, nefunkční brzdy, nevracející se stupačky a jiné už tolerovat nebudeme . Pořadatel přípravě trati věnuje spousty času a když se něco náhodou nepovede, tak je toho plný internet, tak i vy věnujte nějaký čas přípravě svého motocyklu a své výstroje. Drzost německého závodníka, který přijel na start v tričku s krátkým rukávem, ve kterém asi spal, mi hlava nebere. Zkracovače trati upozorňuji, že existují různá záznamová zařízení a na závěrečném vyhlášení dojde k vyhlášení třech největších "ojebávačů" a ostudu kterou budou mít, jim fakt nezávidím. Když už jsem v tom tak bych chtěl poprosit jednoho závodníka z kategorie Sport, aby si přečetl pravidla používání časomíry. Deset průjezdů časomírou a desetkrát zbouraná brána to je fakt moc.... 

Všem kterým mé výtky nebyli určeny děkuji za ukázněnout v závodu a byla jich naprostá většina, a ty ostatní prosím aby si do dalších závodů přečetli pravidla seriálu, pravidla časomíry a zvláštní ustanoveni.

Další závod se jede 8. - 9. 9. 2012 v Číhani. V sobotu se pojede seriálový závod a podvečerní extrém a v neděli oblíbený závod dvojic.

V Číhani na shledanou.

František Ferus

Výsledky  PITBIKE     ZDE

              Hobby         ZDE

              Sport          ZDE

              Veterán       ZDE

 

 Foto:      https://motodenik.cz/zavod/613-steelpro-shiva-cup-drmoul.html

              https://marzphoto.rajce.idnes.cz/SteelPro-Shiva_KTM_Cup_-_Drmoul_21.7.2012

              https://www.facebook.com/media/set/?set=a.108562622623562.17311.100004094737759&type=1

              https://motorkari-plana.webnode.cz/motokros/

              https://cardaha.rajce.idnes.cz/Drmoul_21.7.2012

 

 

              

 

Diskusní téma: CC Drmoul výsledky

Datum: 27.07.2012

Vložil: Rudy

Titulek: hodnoceni - dvoudenni podnik

Jak bude probihat hodnoceni serialu ve dvoudennich podnicich?
Seriálový závod - klasika? Extrem a dvojce zvlast bez bodu do serialu? Diky Franto

Datum: 28.07.2012

Vložil: F.Ferus

Titulek: Re: hodnoceni - dvoudenni podnik

Přesně jak si napsal.

Datum: 22.07.2012

Vložil: Honďák

Titulek: Závody a tisková zpráva

Závody v Drmoulu pro mě budou mít nepříjemnou dohru. Vedení týmu uplatní sankce, na kterých jsme se dohodli... No víc asi napíše náš tiskový mluvčí, který by to do světa měl poslat už dnes večer... Začínají mi těžký časy :o(

Datum: 22.07.2012

Vložil: EXC

Titulek: Zkracování tratě

Zdravím, chtěl bych se touto cestou zeptat poctivých jezdců z kategorie Hobby, jestli jim taktéž připadá, že co se týče zkracování tratě, nebylo při tomto závodě zcela vše podle pravidel a dle mého názoru bylo případů zkracování tratě až dost.
Nebo je to pouze můj subjektivní pocit? Nemám žádné důkazy a tak nemohu nic tvrdit a ani nikomu sahat do svědomí. Přinejmenším je to nesportovní.....

Ještě bych chtěl poprosit pana Feruse, jestli má důkazy o jezdcích kteří si trať takto zkracovali, ať je jednoduše diskvalifikuje rovnou. Nevidím důvod proč čekat na závěrečné vyhlášení. Jde o to, že nepoctivý jezdci pak berou chuť do závodění těm poctivým. A to si myslím, že je špatně a jde to proti duchu "fér play"

Děkuji za vaše postřehy týkající se zkracování tratě....

Datum: 22.07.2012

Vložil: F.F.

Titulek: Re: Zkracování tratě

Na několika fotkách je vidět jak si někteří závodníci nedělali hlavu se značením trati. A upozornil mě na to jeden závodník, že viděl ve spodní části trati závodníka s číslem ??, jak si to zkrátil. Na příštích závodech se na to zaměříme a budeme nekompromisní.

Přidat nový příspěvek