Číhaň - bahno jako z hororu

20.07.2011 12:13

Máme za sebou čtvrtý závod SteelPro Cupu 2011 v cross country. Závod se jel v Číhani a vše se rýsovalo přímo idylicky. Trať jsme začali připravovat už v březnu, finální značení cca před čtrnácti dny. Ještě týden před závodem nic nenasvědčovalo, že by měl nastat nějaký bahnitý problém. Jenže týden před závody vydatně sprchlo, a ve středu znova. Plánován byl zhruba patnáctimetrový úsek bahýnka kousek vedle startu. Že se to změní v úsek 150ti metrový, jsem ani ve snu netušil.  Je pravda, že našich 150 metrů bahna nebylo nic proti sto kilometrům v jednom kole loňského endura ve Mšeně, a cross country by mělo být náhradou za enduro , ale takhle jsme to opravdu nechtěli.  Za výkon v bahně si zaslouží velké absolutorium všichni jezdci kategorie Pitbike, včetně čtyřech dívek před kterýma smekám. V nejbahnitějším závodě Hobby bych vyzdvihl výkon prvních třech jezdců Tomáše Janečka, Honzy Vašty a Honzy Matějky, kteří předvedli, že i v takovém bahně se dá jet velmi rychle a přes nízký věk všichni předvedli velmi vyspělý výkon. V posledním závodě , který se už jel bez kritického bahna došlo ke konfrontaci jezdců kategorie Sport a Veterán  s Hobíky, kteří díky zkrácenému závodu dostali šanci si zazávodit s těmi nejlepšími, a myslím, že se mezi nimi neztratili. Závod sledovalo velké množství diváků, kterým se závod opravdu líbil. Při závodě došlo k jednomu zranění, které si vyžádá operaci a tímto přeji jezdci našeho teamu Honzovi Huspekovi brzké uzdravení a návrat mezi nás. Jestli se někomu zdálo, že s tím bahnem jsme to přehnali, ta ještě jednou říkám, že úmysl v tom nebyl a za neodhadnutí tohoto úseku se opravdu upřímně omlouvám.  Všem pořadatelům a lidem, kteří mi se závodem pomáhali moc a moc děkuji.  Děkuji také tatínkům, mechanikům a divákům, kteří pomáhali těm, kteří zůstali v bahně, i když by to tak být nemělo.

                  František Ferus

 

 

 

Diskusní téma: Číhaň - bahno jako z hororu

Datum: 21.07.2011

Vložil: Honza Hochmann

Titulek: bahno

Prosim nekoho, kdo by mi poradil, jak dostat bahno z mandlí z krku, z vnitrni strany ocnich vicek, ze sluchovodu a jednoho nejmenovaneho otvoru. Od soboty jsem se porad jeste nedal do poradku.... :-)

Datum: 21.07.2011

Vložil: Kamil

Titulek: Re: bahno

Honzo jestli máš doma wapku, tak to zkus s ní, jen u toho nejmenovaného otvoru dej pozor ať se z toho ......... .

Datum: 20.07.2011

Vložil: Honďák

Titulek: Franto díky

Franto, díky za super závody. Sice jsem neobjel ani jedno kolo, ale díky těmto závodům jsem si mohl vyzkoušet činnost, kterou jsem ještě nikdy nedělal. Zatím jsem tahal motorku z kapoty auta, motorku ze křoví, motorku z motorkáře, ale nikdy jsem netahal motorku z bahna - až teď.
A pokud bude zájem, do konce týdne zhodnotím Čiháň očima opravdového Houbby jezdce.

Datum: 21.07.2011

Vložil: F.F.

Titulek: Re: Franto díky

Na hodnocení opravdového hobby jezdce jsem opravdu zvědavý.....

Datum: 21.07.2011

Vložil: Honza Huspek

Titulek: Re: Franto díky

Přidávám se k Honďákovi. BYLY TO SUPER ZÁVODY. teda pro mě byly drobátko smolné. Po zbytečném pádu musím předčasně ukončit letošní sezonu. Při pádu jsem si utrh zadní meniskus a k tomu ještě přetrhl přední křížová vaz. takže se musím dát do kupy, abych mohl příští sezonu opět řádit :-)

A už jsem zvědavej na Honďákovo hodnocení :-)

Datum: 21.07.2011

Vložil: Honza Hochmann

Titulek: Re: Re: Franto díky

Hlavne, že jsi si neutrhl ještě tu tvoji ozdobu. Tu máš přece taky až u kolen :-)

Datum: 21.07.2011

Vložil: Honza Huspek

Titulek: Re: Re: Re: Franto díky

To by ještě tak scházelo, abych si ještě utrhl tu mojí ozdobu. To už bych byl tuplovanej mrzák :-D

Přidat nový příspěvek