Čímice slibují pěkný mazec

02.09.2013 21:13

O mistrech jednotlivých tříd v rámci ETK Cupu 2013 rozhodne až letošní poslední závod v Čímicích. Nikdo, až na Hanu Jeřábkovou mezi ženami, totiž nemá nic jisté. I suverénní Radek Bezděk bude muset do Čímic jet a projet cílem přinejhorším na třináctém místě, aby si udržel současné průběžné vedení.

Teleporťačka Hanka Jeřábková vyhrála tři ze čtyř odjetých závodů. V jednom byla druhá a díky tomu má na svém kontě 97 bodů. Druhá v pořadí Emy Míšková má 62 bodů, takže ani v případě výhry Hanu Jeřábkovou neohrozí.

To další Teleporťák a přítel Hanky Jindra Kříž, který jede svoji první sezónu na „velké“ motorce ve třídě Hobby E1 musí o první místo bojovat. Na něm se totiž hned v prvním letošním závodě usídlil Vítek Kožukar, který letos jako jediný, vyhrál ve své třídě všechny závody. Ale aby jednoznačně vyhrál, musí v Čímicích dojet v první desítce, jinak ho může přeskočit právě Jindra Kříž.

O poznání dramatičtější situace je v kategorii Hobby E2, kde teoreticky může získat titul i v současnosti pátý jezdec průběžného pořadí Milan Heřman. Současný lídr průběžného pořadí v E2 Karel Brabec má 77 bodů, druhý v pořadí Míra Michal jen o dva body méně. Zatím bronzový Petr Štěpka si zatím vyjezdil 71 bodů.

V Čímicích se bude muset hodně snažit Kuba Košan, který sice vede, ale pokud pojede druhý v pořadí Václav Zima, bude to mít velmi těžké. Pokud totiž Václav Zima startoval, vyhrál. Ale Kuba není žádné ořezávátko a dokáže dojet v první pětce, což by mu na zisk titulu ve třídě Hobby E3 stačilo.

Nová kategorie SuperHobby je hodně vyrovnaná. Dokonce je tu shoda bodů u Libora Šůse a Luboše Duchka. Třetí Lukáš Fajk za nimi zaostává o dvanáct bodů.

Shoda bodů na prvním a druhém místě je i mezi Pitbibajkáři. Honza Natov první dva závody vyhrál a druhé dva dojel třetí. Mirek Vacovský to má přesně obráceně a tak mají oba 90 bodů. Třetí Miloš Hlava má rovných 70 bodíků.

V kategorii S-Bike je na tom nejlépe Honza Matějka, který má o 22 bodů více než druhý Petr Průcha. Je tedy jasné, že Honza, aby udržel vedení musí jet a dojet, aby ho Petr Průcha se současnými 72 body ve finále nepředehnal.

Asi nejvyrovnanější situace je mezi Veterány nad čtyřicet let. S 85 body vede Lubomír Fajk, jen o dva body méně má Květa Sedláček a o další dva body méně pak Pavel Nusko.

Ve Veteránech nad 50 let je na tom nejlépe Zdeněk Heberlein. O dvanáct bodů méně má Honza Pešek. Ten bude mít v Čímicích výhodu, protože jako spoluautor a stavitel trati zná Čímice dokonale a může být všechno úplně jinak.

V kategorii Sport vede Radek Bezděk, který má 95 bodů a má vcelku dostatečný náskok před druhým Petrem Uhrem. Pohybujeme se ale ve sportu, kde více než stoprocentně platí, že dokud nejsi v cíli, tak nejásej. Pokud si ale Radek udrží svojí lajnu, bude se Petr Uher muset velmi snažit alespoň udržet druhé místo. Pouhý bod za ním je totiž Honza Zeman, který ač moc netrénuje, tak na tratích našeho seriálu docela válí.

Je tedy více než zřejmé, že Čímice bude pro mnohé velmi důležitým závodem. Nejde totiž jen o první místa, ale i o další umístění, kde v řadě případů bude řežba.

A v neposlední řadě jde také o to, jestli předseda promotérského týmu Franta Ferus, konečně vyhraje alespoň jeden závod ETK Cupu. Za celé tři sezóny se mu to ještě nepodařilo! Vsadí si na to někdo? :o). Běžnou sázkou je sud piva…