Cross country Smolné Pece 19.6.2010

19.06.2010 23:22

V sobotu 19.6.2010 se náš tým skoro v plné sestavě zúčastnil závodu ve Smolné peci. Po malé zajížďce způsobené mou "skvělou" navigací jsme na místo dorazili ve čtvrt na jedenáct. Do jedenácti byla přejímka, ke které byla nutná licence a nebo lékařské potvrzení. Jelikož náš kamarád Robert Meyer nás na to včas upozornil, tak jsme se bez problémů zaregistrovali a před dvanáctou hodinou jsme vyrazili do  zaváděcího kola. Protože start byl až ve 13.00, tak jsme měli možnost si kol zajet více. Kolo mělo cca 3.5km, proto byla trať značena jen v částích kde se měnil směr a v místech kde se měla překonat nějaká překážka (výjezd, sjezd atd.).  Trať vedla po cestě přes louky, les, po motokrosové trati s několika skoky, dále následoval extrém, kde byly dvě "výživné" klády a následovala pyramida z klád a pneumatiky. Tato část se dala objet po namlíkovamé smyčce, ale bylo to znatelné zdržení. Přesto bylo dost jezdců, kteří v závodě volili objížďku. Dále následovala část v lomu s výjezdy a sjezdy. Výjezd na nejvyšší výsypku a následný sjezd se dal také objet znatelně delší objížďkou. Ve 13. 00 jsme se postavili na start, který byl na přilehlé louce. Startovalo se s vypnutými motory a stálo se před motorkou s předním kolem mezi nohami stejně jako na Bezince. Právě start se ukázal jako jediný problém tohoto závodu. Do první zatáčky to bylo cca 300m a na konci se jela vytočená pětka. Louka nebyla posekaná a v jednom místě byl zapomenutý kámen. Tento kámen v plné rychlosti trefil jeden ze závodníků předním kolem a následoval hororový pád, jaký jsem snad za třicet let co jezdím po závodech neviděl. Je jen zázrakem, že jezdec tento pád přežil bez vážnějších zranění. Jeho motorka je však zralá do šrotu. Samotný dvouhodinový závod byl však opravdovým sportovním zážitkem.  Naše umístění: Honza Hochmann osmý v nejnabitější třídě E2, já druhý ve veteránech. Největší radost mi však udělali dvě naše naděje v juniorech. Na druhém místě dojel Honza Matějka a třetí Honza Michal, který v průběhu závodu musel měnit zlomenou spojkovou páčku. V tomto závodě jsem ještě dojel před nimi, ale je jen otázkou času kdy se těmto mladým jezdcům budu koukat na záda. Jinak v závodě bylo celkem velké množství pádů a nejhůře dopadl jezdec Mira Racing teamu veterán Míra Starý, který si zlomil nohu a nejspíše musel podstoupit operaci. Všichni mu přejeme brzké uzdravení. Všem našim se závod líbil a na dalším závodu pořádaným Motoklubem Karlovarského kraje nebudeme chybět.

Titulek: re:

Promin, omlouvám se za to lehké drcnuti na kládach, snažil jsem se do poslední chvíle mému parťákovi uhnout, ale střet už byl nevyhnutelný... a ten bastr vem čert, stejně se mi nelíbil.... Hlavně né dozadu :-)

Myslíš to jak jsem ti přejel ten bástr, co jsi si zapomněl přišroubovat... Jestli budeš ještě machrovat tak příště jedeš vzadu :-°)

Vložil: Honza Hochmann

Nežaluj, nebo na tebe prásknu, co jsi mi ze vzteku provedl u toho rybníčku... :-) Chováš se jako 10ti letý chlapeček :-)))

Datum: 20.06.2010

Titulek: Počasí

Ještě jsem zapoměl napsat, že bylo úplně ideální počasí a ve druhém kole, když jsem po svém překonával pyramidu z klád, tak mi jeden z jezdců pomohl k zemi myslel jsem že to byl jezdec s číslem 36. Po závodě jsem zjistil, že číslo 36 měl Honza Hochmann a ten by mi to přeci neudělal..........