Drmoul - nejtěžší závod....

30.08.2013 11:01

Vážení přátelé endura,

jen těžko jsem se odhodlal psát nějakou zprávu o závodě v Drmoulu. To, že se po sportovní stránce povedl, všichni přítomní viděli a nemá cenu se o tom dlouze rozepisovat. V závodě Hobby došlo k pádu jezdce Jana Vořecha. Jeho stav byl velmi vážný a kvůli nutnosti přistání vrtulníku jsme závod kategorie Hobby museli zastavit. Po jeho odletu byl znovu odstartován a následně odjeli své rozjížďky i ostatní kategorie Superhobby, Sport a Veterán. Bez problémů nakonec proběhl i večerní závod v endurocrossu. V průběhu sobotního odpoledne ale z plzeňské nemocnice přicházely různé, spíše pesimistické zprávy a trochu uklidněni přišlo až v neděli večer. Stav Honzy byl opravdu kritický, ale on dokazuje, že je bojovník a stav se lepší. Momentálně by měl být mimo ohrožení života a měl by se uzdravit. Za všechny pořadatele přeji Honzovi rychlé uzdravení a návrat mezi nás.

Chtěl bych moc poděkovat čtyřem opravdovým chlapům, Jiřímu Olláry, Patriku Sulanovi, Eriku Šilhanovi a Pavlu Divišovi, kteří po pádu Honzy Vořecha dali stranou své závodnické ambice a do příjezdu sanitky z depa zajistili vše potřebné. Poděkování patří i Petrovi Svobodovi, který se postaral o Honzovi věci a odjel za ním.

Ještě bych chtěl napsat pár řádek k jedné situaci ze včerejšího závodu, která ač to nevypadá, tak má souvislost. V pravidlech seriálu je popsáno kdo se může pohybovat v depu. V závodě dvojic to platí, kvůli střídání dvojnásob, V průběhu závodu jsem si všiml, že v depu se pohybuje mladá žena a na zemi si hraje malé dítě, okamžitě jsem ji upozornil, že depo musí opustit. Její reakce mě skoro posadila na zem. Obvinila mě z osobní zaujatosti, že jsem ji už v Čímicích "vyhazoval" z nejlepšího místa na koukání (zakázaný prostor). Až po hrozbě vyloučení jejího manžela, prostor opustila. Chtěl bych tuto paní a všechny, kteří mají pocit, že když jim něco, co je předem dáno a oni to nerespektují, vytýkám, není to osobní a ve většině případů jde HLAVNĚ o jejich bezpečnost. Někteří si o mě myslí, že jsem hodně nepříjemný, ale ono to je asi tak, že někoho stačí přátelsky upozornit, někomu se to musí říct dvakrát a na někoho prostě musím zařvat. Při takovém pohybu lidí je prostě nutnost dodržovat nějaká pravidla. Vše se ukáže, až když se něco stane a není nic příjemného vysvětlovat policii, co se stalo. V případě pádu a úrazu jde o jezdeckou chybu, v případě že by v depu došlo ke zranění dítěte, by to bylo z velké části pochybení pořadatele. Nejsme schopni vše na každém místě a v každou minutu kontrolovat a proto Vás všechny, opravdové příznivce nejen našich závodů, prosím o zamyšlení a i když je vám to někdy proti srsti, tak zkuste dodržovat alespoň základní pravidla. Když pak vidíte, že je někdo porušuje, tak nebuďte lhostejní a hříšníka upozorněte. Když budete všichni dodržovat pravidla, která Vás mají ochránit, tak zjistíte, že nejsem tak nepříjemný jak to někdy vypadá.

Aby to nevypadalo, že se na našich závodech pravidla pouze porušují, tak musím napsat, že v Drmoule jsem byl několikrát hodně mile překvapen, jak se naše závody v tomto ohledu zlepšují. Kromě již zmíněné paní jsme nemuseli řešit nic zásadního. Při závodech, které jsem odstartovával diváci bez nějakého přemlouvání stáli tak jak měli, nikdo nezkracoval trať a třeba sportovní gesto Tomáše Šperla ve večerním endurocrossu mě moc potěšilo. Také ukázněnost všech jezdců, kteří se účastnili premiérového závodu v endurocrossu byla příkladná a díky tomu vše probíhalo doslova jako na drátkách.

Článek o tom, jak to v Drmoulu probíhalo čekejte od Honďáka, který se určitě rozepíše hlavně o večerním endurocrossu, který svou atmosférou pohltil úplně každého, a ten kdo nebyl může jen litovat.

František Ferus.

 

 

Diskuze byla ukončena!!!