Drmoul očima Honďáka

30.09.2013 22:35

Tak ten Franta na mě zase ušil bič. Prý, abych napsal něco k právě proběhlému Drmoulu. On totiž ten Franta ode mě čeká, že reportážně popíšu, jak probíhal sobotní závod, večerní endurocross a nedělní závod dvojic. Blázínek, jako kdyby mě neznal, jako kdyby zapomněl, že jsem právě tady udělal svůj životní výsledek, odvezl jsem si domů svůj první pohár v životě. To ten článek přeci nemůže dobře dopadnout.

Hlavní sobotní závod se nesl v duchu nové tratě, díky které dostal pojem Drmoul-Trstěnice úplně jiný význam. Už to není jen ta tvrdá, nezáživná placka, na které když nezaprší, tak je o ničem. Ani nevím, jak si takovou nelichotivou nálepku Drmoul získal. Svým způsobem jde totiž o jeden nejtěžší závod v celém seriálu. Bolí z něj ruce, záda, nohy, ne každému sedí a ne každý tu dokáže uspět. A to je možná kámen úrazu.

Teď to ale bylo jiné, najednou byl v Drmoulu sjezd a výjezd a zase sjezd a výjezd a taky kořeny, které najednou vadily a v těch výjezdech najednou závodníci padali a odhazovali motorky. Teď to není rýpání, ani výsměch. Naopak, je to poděkování všem, kteří přijeli a obdiv všem, kteří tu náročnou trať, kterou postavili kluci pod vedením Míry Prančla a Karla Provazníka, objeli až do konce.

Drmoul se totiž závod od závodu mění, je stále těžší a rozmanitější a pokud z kluků neopadne nadšení a nebudou jim házený klacky pod kola s obutými drapáky od různých lidí, institucí a úřadů, máme se ještě na co těšit. To, že to ty klucí drmoulský uměj, ukázali právě na svatýho Václava večer, kdy se tu odehrál premiérový závod v endurocrossu (nepočítáme-li závod světových es Badeusze Tlasuziaka, Wonyho Jolkera a dalších).

A jednoznačně to byla ta největší pecka letošního roku. Neskutečný náboj, skvělá atmosféra, špičkové souboje a především ohromné nasazení všech účastníků. To byla směska, která dohromady dala výživný koktejl závodů, které se v Česku ještě neodehrály. Umělé osvětlení a promakaný systém rozjížděk, kterému jsem zprvu nevěřil a myslel si, že budeme jezdit až do rána, jen vše dokreslil.

Sakra, to je nějak moc superlativů. Je fakt, že je třeba ještě něco zlepšit, promakat, ale na premiéru dobrý a jinak to prostě napsat neumím, protože i mě ty závody tak uchvátili, že jsem z nich nadšený ještě teď. A to jsem se, jako závodník, účastnil pouze tréninků. Nemá tedy smysl dál se tu rozepisovat o tom, co bylo a jaký to bylo, protože ti, co tam byli, vědí a ti co tam nebyli, se mohou jen blbě divit o čem, že to tu píšu. Tu atmosféru totiž žádná slova nedokážou přenést.

A za tu atmosféru patří dík pořadatelům, divákům a především jezdcům, kteří předvedli neskutečné výkony, všichni, beze zbytku. A protože jsem to tam celý dirigoval, tak chci poděkovat i za příkladnou ukázněnost všech, díky které to všechno běželo, jako na drátkách.

Nezbývá tedy, než se těšit na další takové závody. Už teď je jisté, že jak budou kluci zlepšovat trať na závody crosscountry, tak budou zdokonalovat i tu endurocrossou. Prozradím, že přibydou třeba dřevěné, elektrikářské cívky. Co nás čeká v rámci cross country se necháme překvapit, ale novinky jistě budou. Budeme se těšit.

Jo, a abych nezapomněl, koukněte na výsledky závodů Hobby E3, konkrétně na závodníka, který dojel na čtvrtém místě…

Franto sorry, já musel :o))

Honďák

Drmoul očima Honďáka

Datum: 15.10.2013

Vložil: Heldslobsense

Titulek: AViof11Le


Datum: 30.09.2013

Vložil: J.Natov

Titulek: Podekovani

Díky za pěknou fotku tam :) (y)

Datum: 30.09.2013

Vložil: F.F.

Titulek: Re: Podekovani

Byl jsi dost dobrej a když jsme spolu jeli, tak jsem z tebe měl strach :-) Škoda. že vás na těch malejch motorkách nebylo víc.

Datum: 02.10.2013

Vložil: J.N.

Titulek: Re: Re: Podekovani

Jo to byla škoda přemlouval jsem dost kluků ale všichni měli Strach :/

Přidat nový příspěvek