Jak bojovat s horkem při ježdění v létě

03.07.2012 22:04
Letní prázdniny právě začaly, ale zato horka máme pořádně už pár týdnů. Takové teploty vědí pořádně zamávat s výdrží a celkovým jezdeckým výkonem, proto přinášíme pár tipů jak zvítězit nad teplem.1. Camelbag naplňte do poloviny vodou (ionťák) den předem a dejte ho do mrazáku a zbytek doplňte druhý den ráno. Led udrží nápoj chladný déle - jen si dejte pozor aby vývod CamelBagu nezamrzl :)

2. Nepobehujte celý den v MX botách - nemusíte za každou cenu vypadat jako závodník. Nechte nohy odpočinout, vyvětrat a nevláčte s sebou další kila navíc.

3. Jezte jídla s vysokým obsahem tekutin a skladujte je v příruční ledničce. Výborné jsou melouny nebo i pomeranče a broskve. Doplňte to lehkou polévkou (ne guláš a pivo).

4. Navlhčete si ručník a uložte do chladničky a během přestávky si omotejte kolem krku. Tepny na krku jsou těsně pod pokožkou, takže si efektivně ochladíte proudící krev a ta zase pomůže zchladit celé tělo.

5. Pijte! Ale je dobrý i špatný způsob jak to dělat. Důležité je popíjet tekutiny během celého dne v malých dávkách (i den předem), a nikoliv vypít 3x za den litr vody, která pak jen žblunk v žaludku ...

6. Pokud máte nedejbože karavan s klimatizací, je lepší sedět venku ve stínu markýzy a chladit se ventilátorem, jak se zavřít dovnitř, kde je 21 ° C. Velký rozdíl teplot způsobuje tělu šok. Pokud sedíte před zmiňovaným ventilátorem, postřikujte se rozprašovačem s vodou, skvěle to ochlazuje a je to i příjemné :) Také si můžete pooblievať vlasy (hlavu, pokud nemáte vlasy) dříve než si dáte přilbu.

7. Do přenosné chladničky dejte raději láhve s vodou jako led. Lahve budou chladit stejně, víte se z nich později napít a hlavně nezapracete část místa se zbytečným ledem.

8. Když se potíte, ztrácíte soli a minerály. Čistá voda je nedoplní, pouze rozředí zbývající tělní tekutiny a zhorší situaci. Použijte tedy nápoje určené na hydrataci a doplnění solí - klidně i ve formě prášku nebo sirupu. Vyhněte se diuertikám jako je soda, káva nebo pivo.

9. V vedrech je vhodné používat výstroj která má vylepšené větrání / chlazení. Počínaje termoprádlo, odvětranou přilbou nebo kalhotami s otvory na větrání.

10. Nezapomeňte na opalovací krém! Hlavně krk zezadu je obzvlášť zranitelný.

Zdroj: thumpertalk.com

 

Diskusní téma: Jak bojovat s horkem při ježdění v létě

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek