Jak to bylo letos – ČÍHAŇ

18.12.2012 23:18

 

Předposlední závod letošního seriálu SteelPro – SHIVA KTM Cup nebylo jednoduché připravit. Hlavně z toho důvodu, že Enduro Team Klatovy si na podzim nastavil laťku hodně vysoko a nebylo jednoduché ji překonávat.

                    Foto: Václav Ryšavý

 

Především díky skvělému přístupu obce Číhaň a Farmy Číhaň se, pod vedením ředitele závodu Františka Feruse, podařilo připravit z větší části novou trať, kde si závodníci mohli vychutnat opravdu vše. Rychlost na poli, techniku v remízkách, výjezd v lese, trochu bahna, nepříjemných kořenů, tradiční pískovnu a umělé překážky a to na trati, která se svojí délkou směle soupeřila s prvním závodem v Liběticích.

Taky jsme si při přípravě trati opravdu hodně „užili“, především v tom, že jsme asi natřikrát dokupovali mlíka na ohraničení trati. Díky tomu jsme bohatší o jednu zkušenost – nekupujte mlíko v OBI, je nekřesťansky drahé a navíc málo kvalitní.

Všechny těžkosti se stavěním tratě ale naštěstí byly rychle zapomenuty v sobotu ráno a dopoledne, když se v depu objevilo přes 200 závodníků a několikanásobně vyšší počet diváků. Počasí hrálo neskutečně do noty a to až do večera, kdy se odjel také Extrém test. Ten nejrychleji projel Radek Bezděk, a jednoznačně vyhrál v kategorii SPORT. Navíc bral zlato i v hlavním závodě v kategorii SPORT. Extrém test ale měl další dvě kategorie. VETERÁNY ovládl Václav Chodl a kategorii HOBBY Jan Kuncerdörfer.

                         Foto: Václav Ryšavý

 

Vraťme se ale do hlavního závodu. V něm, v kategorii VETERÁN opět nedal nikomu šanci Otakar Kotrba. V kategorii HOBBY E1 všem ukázal záda Libor Šůs, v HOBBY E2 byl nejrychlejší Marek Votoček a v HOBBY E3 získal zlato Pavel Řezníček. Jindřich Kříž byl zase nejrychlejší v kategorii PITBIKE.

Číhaň ale byla dvoudenním závodem. V neděli se ve dvou a půl hodinovém závodě utkali dvojice jezdců ve dvou kategoriích, HOBBY, které ovládli Jiří Ruml a Radek Ježek a SPORT, kde byli nejrychlejší Jan Hochmann a Jan Šlegl.

                         Foto: Václav Ryšavý

 

Z hlavního závodu, z Extrém testu a také ze závodu dvojic se po závodě objevilo na webu plno fotogaleriíí:

Standa Vrba

Aertfan

Panny

Václav Ryšavý

Rakoauto

 

                         Foto: Václav Ryšavý

 

A také videí:

Video od BONPARI

Video od AH STUDIO

Video od URAN 

Video od Daniely Sporkové

KV REPRE

OnBoard 1

OnBoard 2

Své postřehy nezapomněl sepsat i Houby jezdec. 

A trochu se i diskutovalo:

 

Pokud v článku chybí nějaká fotogalerie nebo video z Číhaně, přidejte odkaz do diskuze zde pod článek.

 

Jak to bylo letos – ČÍHAŇ

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek