JBR CUP Přeštice 12.6.2010

14.06.2010 16:29

V sobotu se jel již třetí závod JBR CUPU 2010 . Tentokrát jsme se sešli v Přešticích.  Trať byla na stejném místě jako loni a jela se obráceným směrem. Mnoho odkloněných zatáček, výjezdů, sjezdů v kombinaci s umělými překážkami slibovalo příjemnou zábavu (pro diváky). Pro jezdce už to v počasí, které v sobotu panovalo už tak zábavné nebylo. Úmorné vedro vedlo k tomu, že 21 jezdců z celkových 101 nedokončilo.  Z našeho teamu se zúčastnili Jaromír Michal, Jan Hochmann, Jan Michal, Jan Matějka a já mezi veterány a odpoledne mezi hobíky. Nejlépe si vedl Jaromír Michal, který obsadil druhé místo v kat. PitBike. Dále musím vyzdvihnout výkon mladičkého Honzy Michala, který kvůli tomuto závodu obětoval konec svého posledního školního výletu a jako junior mezi dospěláky kat B vybojoval skvělé osmé místo. Velká škoda, že pořadatel ještě nezavedl juniorskou kategorii, protože mladých jezdců do osmnácti let startovalo dost na to, aby měli svoji kategorii. Další naše naděje Honza Matějka skončil již v prvním kole pro poruchu motocyklu. Oba tito mladíci startují na dvoutaktních Yamahách 125. Další náš mladý jezdec Honza Hochmann skončil po třech kolech pro defekt zadní pneu. Bylo takové horko, že se mu odlepila záplata na duši zalepená v odborném pneuservisu. Já jsem si mezi veterány odkroužil svůj standard a skončil jsem na pátém místě. Odpoledne jsem ještě startoval v kat. B, kde jsem se ze začátku pohyboval i na prvním místě. S postupem času jsem se propadl někam ke čtvrtému místu a po polovině závodu jsem to zabalil, jelikož už jsem začínal pociťovat únavu a nechtěl jsem si zopakovat loňský výlet z Hradiště sanitkou pro totální vyčerpání.  Přesto se mi závod líbil a nebýt absence výsledků po závodě, dal by se hodnotit velice kladně.