Poslední rady před Číhaní

15.08.2013 23:05

Jelikož se jede závod po delší odmlce, rozhodl jsem se připomenout pár věcí, na které byste neměli zapomenout:

 

-          Připravit motocykl – žádné povolené a rozštípané díly, ulámané páčky apod., neprošli byste technickou přejímkou (vše je popsáno v pravidlech)

 

-          Mít čitelná startovní čísla – číslo má být jasné a čitelné, barevně i tvarově (vše je popsáno v pravidlech). Pokud nebude v pořádku, neodstartujete.

 

-          Umytou motorku – pravidla to sice striktně neurčují, ale jde o to, aby technik na přejímce poznal, jestli motorka má vůbec stupačky. Je to hlavně vaše vizitka a přeci nechcete, abychom vám předávali poháry vymáchané v blátě…

 

-          Povinnou výbavu jezdce – základ je helma, musíte ji mít u sebe i u technické přejímky, podle pravidel musíte mít i další věci, tak si je přečtěte!!!

 

-          Absorbční podložku – bez ní ani nezkoušejte tankovat, v depu i v servisní zóně – hrozí vyloučení a finanční postih, musíme totiž chránit životní prostředí, za což jsme, jako pořadatelé, kontrolováni!

 

-          Přečíst si pravidla a zvláštní ustanovení – bez toho abyste toto udělali, byste vůbec na závody jet neměli. To je podobné, jako byste chtěli bez tréninku jet šestidenní.

 

-          Projít si trať – přijeďte včas a pořádně si projděte trať, jsou věci, které vás mohou nemile překvapit a kvůli tomu pak můžete skončit třeba už v prvním kole

 

-          Na ohled a fair-play – jde o hobby závody a ne o život, to mějte na paměti a chovejte se podle toho

 

-          Poslouchat pokyny pořadatelů – pořadatel je člověk povolaný a poučený a pokud vás o něco žádá nebo něco nařizuje, tak to má svůj důvod

 

-          Hlava – to je ta kulatá věc na vašem krku, kterou si opravdu doma nezapomeňte. Používejte ji při jízdě na trati, při sledování závodů, prostě stále!

 

Díky za přečtení a za dodržení pravidel a doporučení, těším se na vás - Honďák

 

Poslední rady před Číhaní

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek