SteelPro - SHIVA KTM CUP 2012 je za námi...

19.11.2012 19:12

 

Slavnostní vyhlášení výsledků s předáním hlavní ceny, motocyklu KTM 125 DUKE, které proběhlo 16. listopadu, udělalo definitivní tečku za pětidílným seriálem závodů cross country SteelPro - SHIVA KTM Cup 2012. Motocykl KTM 125 DUKE si z Újezdu u Plánice, kde se slavnostní galavečer konal, odvezl Květoslav Sedláček, který v kategorii Veterán skončil celkově čtvrtý.

 

O motorku v hodnotě 100 tisíc korun, kterou věnoval prodejce motocyklů KTM SHIVA Motoshop a kterou jsme nechali na vyhlášení i promluvit: ZDE, v průběhu sezóny bojovalo na každém jednotlivém závodě v průměru 200 jezdců.

Závody

Největší účast přitom zaznamenal hned první závod sezóny, v Liběticích, kde se registrovalo 220 závodníků. Trať dlouhou přes deset kilometrů připravil Motoklub Ježci pod vedením Jana Pytla a po zimní přestávce jednoznačně prověřila všechny účastníky. Druhá nejvyšší účast byla na předposledním závodu sezóny v Číhani. Díky členům Enduro týmu Klatovy, kteří, pod vedením Františka Feruse, připravily trať dlouhou jedenáct kilometrů, se mohlo v hlavním sobotním závodě svézt 207 závodníků. V Čihani ale Enduro Tým Klatovy připravil ještě Extrém test a na neděli závod dvojic, který se jel na zkrácené trati.

Oproti roku 2011 se letošní ročník seriálu SteelPro SHIVA KTM Cup rozšířil až do Karlovarského kraje. Velmi zajímavou a svým způsobem jedinečnou trať, která z části vedla lomem, připravila ve Smolných Pecích u Karlových Varů parta kolem Davida Lexy a Petra Corfu. Takový malý Erzberg si tu vyzkoušely necelé dvě stovky jezdců.

Další novou trať připravil tým Jaromíra Prančla a Karla Kolomazníka v Drmoulu u Mariánských Lázních. Původně se tu mělo jet jenom jednou, v červenci, kdy si jezdci kategorie Hobby po vydatném dešti užili hodně bahnitý závod. Nakonec se tu ale odehrál i závod poslední a nahradil tak původně plánovaný podnik v Přešticích.

Tento oblíbený závod, kde byl plánovaný jak Extrém, tak i závod dvojic, jsme museli vypustit kvůli majetkovým změnám. Velmi nás mrzí i nevyhnutelné zrušení závodu v Kocourově u Klatov.

 

Vyhlášení

Výkony všech jezdců, nasazení organizátorů a také neocenitelná pomoc sponzorů si jednoznačně zasloužily zakončení sezóny ve slavnostním duchu. Zázemí a také ohromnou pomoc při přípravě jsme našli v Újezdě u Plánice, v Rock knajpě Oujezd City, kterou provozuje Miloš Holý. Ten se díky tomu stal posledním letošním velkým sponzorem. Nejen že připravil zázemí a špičkový servis pro 300 lidí, ale zajistil také doprovodný program celého večera, tedy kapelu Maybe a také taneční skupiny Modern a Layla. Večerem pak nemohl provádět nikdo jiný, než náš ukecánek Honďák. Hodnotné ceny si odneslo 63 závodníků a závodnic. V rámci tomboly pak desítky dalších hostů.

Krátkézhodnocení sezóny se při vyhlášení dočkalo také pět nejlepších závodníků z každé kategorie včetně tří nejrychlejších děvčat:

DĚVČATA

PITBIKE

HOBBY E1

HOBBY E2

HOBBY E3

VETERÁN

SPORT

Motocykl KTM 125 DUKE byl ale jeden jediný a rozhodovalo se losováním. Do něj se dostalo prvních pět závodníků z každé kategorie a nejrychlejší dívka kategorie pitbike. Dohromady tedy 31 lidí.

Losování probíhalo vyřazovacím způsobem, kdy vždy ten, kdo byl vyřazen losoval dalšího. V samotném finále pak zůstali jeden z nejmladších a jeden z nejstarších účastníků našeho seriálu, Marek Meyer a Květoslav Sedláček. Právě druhý jmenovaný měl o trochu více štěstí a KTM 125 Duke tak odcestoval na sever Čech.

 

Poděkování

Poděkování za letošní sezónu patří především všem závodníkům a účastníkům našich závodů. Děláme to totiž především pro vás, pro ty, kteří mají rádi motocykly a sport. Poděkování míří samozřejmě všem pořadatelům, kteří se podíleli na přípravách, zajištění závodů a také následného úklidu tratí a děkujeme i všem zdravotníkům a doktorům, kteří zajišťovali zdravotní péči. Neobešlo by se to také bez vstřícného přístupu majitelů pozemků, obcí a také úředníků, kterým patří také velký dík. Velmi dobrý výsledkový servis v rámci všech závodů pak zajistili časoměřiči z týmu Mahera z Vyššího Brodu.

Žádný závod se neobešel bez finanční pomoci sponzorů. Naše poděkování patří pochopitelně všem, jak těm velkým, tak i těm menším. Konkrétně ale společnosti SHIVA, prodejci motocyklů KTM, BUSSINES INTERIER TOUŠ, STEELPRO CZ, HITEL s.r.o., CNC WORKING, mediálnímu partnerovi ROCK RADIO, BLACK BARON MOTORCYCLE GARAGE KLATOVY, DIRTRIDER, EKOINSTAL, ZEMAN COLOR a LOCTITE.

Zvláštní poděkování patří Miloši Holému a jeho ROCK KNAJPĚ OUJEZD CITY.

 

A jen pro zajímavost:

V rámci všech pěti závodů SteelPro SHIVA KTM CUPu 2012 bylo:

Rozdáno 240 pohárů, plus dalších 64 pohárů při celkovém vyhlášení. Jeden z nich, jako poděkování za obětavou práci při přípravě tohoto závodu, patří Františkovi Ferusovi.

Použito 103 kilometrů mlíka.

Zatlučeno 7300 kolíků

Potisknuto 4963 papírů formátu A4

A to vše bylo děláno pro celkem 922 závodníků.

 

Sezóna 2013

Už teď se na sezóně 2013 začíná pracovat. V roce 2013 by se mělo odjet nejméně pět závodů a nejméně jeden z nich připravujeme v úplně nové lokalitě. Nemění se ani to, že nejukecanější člen týmu Honďák bude moderovat všechny závody našeho seriálu.

O dalších novinkách vás budeme průběžně informovat jak na našich internetových stránkách www.enduroklatovy.cz tak i na Facebooku.

Takže pilně trénujte, ať vás nová sezóna nezaskočí a těšíme se opět na vás všechny na prvním závodě sezóny 2013.

 

SteelPro - SHIVA KTM CUP 2012 je za námi...

Datum: 21.11.2012

Vložil: honza

Titulek: dotaz

Dobrý den, je někde video vyhlášení vítězů a předávání té ktm duke 125?

děkuji za odpověď

Datum: 21.11.2012

Vložil: F.Ferus

Titulek: Re: dotaz

Jako pořadatelé jsme video nezajišťovali. Nejsou lidi... :-)

Datum: 20.11.2012

Vložil: Jindra st.

Titulek: 2013

Děkuji za 2012 a těším se na 2013.
Hodně práce, moc nervů, ale spousta spokojených "bláznů" , držím palce na všech končetinách.
J.

Přidat nový příspěvek