Ministr Dobeš odebral národní autoritu Autoklubu České republiky!!!!!!!!!!!!!!!

26.10.2011 19:01

Vznikl Český svaz motocyklového sportu (ČSMS)

 Zdroj: sport.idnes.cz |

Vznikl Český svaz motocyklového sportu (ČSMS)
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Josef Dobeš se rozhodl aktivně ovlivnit dění v českém motocyklového sportu. Autoklubu České republiky (AČR) odebral takzvanou národní autoritu a přidělil ji nově vzniklému Českému svazu motocyklového sportu (ČSMS).

 

Dobešovo rozhodnutí musí na začátku prosince schválit Mezinárodní federace motocyklového sportu (FIM) na zasedání v Portugalsku.

"Jako ministr sportu jsem uznal za národní autoritu pro motocyklový sport Český svaz motocyklového sportu, jehož prezidentem je Karel Abraham. Toto rozhodnutí jsem poslal FIMu do Ženevy začátkem října," uvedl Dobeš na dnešním setkání s novináři.

Důvodů, proč se ministr rozhodl odebrat Autoklubu oprávnění zastupovat český motocyklový sport na mezinárodním poli, je několik. Na Dobeše se prý po jeho nástupu do funkce obraceli zástupci řady motocyklových disciplín, že je potřeba "něco dělat".

"Také jsem zažil na vlastní kůži ohrožení některých předních akcí, které nám může celý svět závidět," poukázal Dobeš zejména na problémy s pořádáním Velké ceny České republiky silničních motocyklů.
"Musím se zaměřit i na některá upozornění, která mi říkají: u nás je tu neprůhledné hospodaření s dotacemi," řekl Dobeš.

Do Autoklubu ČR se proto rozhodl poslat veřejno-správní kontrolu, která má zkontrolovat nakládání s prostředky MŠMT, a zadal podmínky pro vypsání výběrového řízení na forenzní audit.

Prezident AČR Roman Ječmínek s Dobešovým rozhodnutím nesouhlasí a tvrdí, že na to ministr nemá právo. Konkrétně se však k celé problematice chtějí zástupci Autoklubu vyjádřit až na tiskové konferenci ve středu 2. listopadu. Dobeš si ale je jistý, že mu tento krok zákony dovolují.

"Zákony a pravidla platí, když je to v můj prospěch i neprospěch. V červnu 2000 ministr školství Eduard Zeman učinil tento krok v neprospěch České motocyklové federace a ve prospěch pana Ječmínka," poukázal Dobeš na dění v minulosti.

Zároveň prohlásil, že Ječmínek je plně zodpovědný za kolaps Sazky, kvůli kterému má český sport v současnosti velké ekonomické problémy. Autoklub ČR zastupuje Českou republiku v FIM od roku 2001, kdy nahradil Českou motocyklovou federaci. Převodu autority předcházelo několik let sporů obou domácích organizací. Na stranu Autoklubu se tehdy postavil i vrcholný představitel MŠMT.

Handikepem ČSMS je fakt, že byl založen až 7. října a jedinou známou osobou, která za svazem stojí, je předseda dozorčí rady Autodromu Brno Abraham.

"Na jeho vzniku jsme ale pracovali hodně dlouho a stojí za ním spousta lidí, kteří v minulosti pracovali jak v České motocyklové federaci, tak v Autoklubu ČR. Jsou to činovníci, kteří se pohybují v motocyklovém sportu dlouhá léta," uvedl Abraham a dodal, že vznik svazu i organizační strukturu konzultoval se zástupci FIM.

"A řekli nám, že když dostanou dopis z ministerstva, budou se tím na zasedání třetího nebo čtvrtého prosince zabývat," uvedl Abraham.

Dobeš na setkání zároveň konstatoval, že nemá problém s tím, aby Autoklub i nadále mezinárodně zastupoval český automobilový sport. Je prý připraven i na možnost, že FIM českého zástupce ve svém orgánu nezmění a bude nadále preferovat Autoklub.


 

Diskusní téma: Vznikl Český svaz motocyklového sportu (ČSMS)

Datum: 26.10.2011

Vložil: Honza Mašek

Titulek: autoklub

Konečně že by se něco dělo už taky

Datum: 26.10.2011

Vložil: F.F.

Titulek: Re: autoklub

Jestli je pan Ječmínek zodpovědný za krach Sazky a za zneužití prostředků na motoristický sport, tak jsem zvědav jestli půjde sedět. Spíše si myslím, že si bude do smrti užívat svoje "poctivě vydělané" peníze.... A bude mít asi problém vymyslet za co je všechny utratit.

Datum: 27.10.2011

Vložil: Kompostˇák

Titulek: Re: Re: autoklub

Fando,určo bude sedět,ale ve vyšším patře....schopné je potřeba odměnit a obměnit.........................

Datum: 27.10.2011

Vložil: F.F.

Titulek: Re: Re: Re: autoklub

A dostane přidáno z 800000Kč na 950000Kč a 13,14,15 a 16tej plat k tomu...

Přidat nový příspěvek